پنجشنبه، تیر ۲۰، ۱۳۸۷

وقتی روزنامه های زنجیره ای فریبمان دادند یا همان دروغ بزرگی به نام 18 تیر

9 سال پیش صبح هایمان با صبح امروز شروع می شد. اینترنتی هم نبود. تمام منبع خبری مان همان مطبوعات زنجیره ای بودند. آن روز ها هنوز خبری از رجا نیوز و فارس نیوز نبود که پی به حقیقت ببریم. شستشوی مغزی شده بودیم. فکر می کردیم روزنامه کیهان واقعا روزنامه بدی است. وقتی می دیدیم روزنامه رسمی دولت (روزنامه ایران) از کیهان بد می گوید بیشتر گول می خوردیم. همان هایی که کارشان تشویش اذهان عمومی بود. همان ها به کمک هم شایعه ایجاد می کردند و آب در آسیاب ها می ریختند. همان که هجوم عده ای دانشجو به یک پاسگاه پلیس را وارونه جلوه دادند. همان که ضرب و شتم پرسنل نیروی انتظامی را به دروغ قلع و قم دانشجویان و به خاک و خون کشیدن دانشگاه نوشتند.

آن روز ها روزنامه زنجیره ای با فتوشاپ یک مشت عکس مونتاژ شده درست کردند که باور کنیم به خوابگاه دانشجویان حمله شده بوده اما حالا بیشتر رجا نیوز می خوانیم می فهمیم عده ای جوون فریب خورده اون روز ها با بخشی از دلار های آن چمدان معروف آخرتشان را به دنیا فروخته بودند و آن عکس ها درست کرده بودند. وقتی این روز ها بیشتر به اشتباهاتمان پی می بریم متوجه می شویم که ای دل غافل قضیه به کلی فرق می کرده و آن شب کذایی دانشحو ها به زور عده لباس شخصی را به کوی کشانده بودند و آن ها را تا حد مرگ زده بودند و آخر کار با ندای یا زهرا از نرده ها به پایین پرتاب کرده بودند.

حالا فهمیده ایم که کسی به اسم عزت ابراهیم نژاد اصلا وجود خارجی نداشته است که بخواهد کشته شود. چنین فردی زایده ذهن مسموم گردانندگان روزنامه های زنجیره ای بوده است. وقتی فارس می خوانیم تازه دستمان می آید که آنهایی که 18 تیر و روزهای بعد تر دست به جنایت و خرابکاری زده اند خیلی هم دانشجو نبوده اند بلکه یه مشت اراذل و اوباش بوده اند که با یک سازماندهی شوم ابتدا سر سازمان سنجش رو حسابی گول زده بودند و وارد دانشگاه شده بودند و در حالیکه خیلی از آنها سیکل هم نداشتند توانسته بودند با تطمیع یه مشت استاد نما حتی تا مقطع دکترا پیش بروند. در اصل آنها که آن روز ها شعار های آنچنانی می دادند و لباس خونین یک لباس شخصی را بالا می بردند جزو سرکردگان اراذل و اوباش معروف تهران بودند که به عنوان سلاح سرد و گرم مسلح بودند و باقیمانده باندشان هم سال گذشته در راستای طرح امنیت اجتماعی و جمع آوری اراذل و اوباش بازداشت شدند و آفتابه به گردنشان افتاد.

حالا بعد 9 سال انحراف و اشتباه به خودمان آمده ایم و فهمیده ایم که بازیچه دست روزنامه های زنجیره ای شده بوده ایم و در ذهن بیمارمان برای خودمان 18 تیر درست کرده بودیم. حالا فهمیده ایم که باطبی یک زورگیر مطرح پامنار بوده است که لباس دانشجویی پوشیده بوده و برای خودنمایی لباس یک لباس شخصی بدبخت را که کتک زده بوده به دست گرفته بوده و می خواسته از باقی لباس شخصی ها زورگیری کنه. خدایا مارا بر همه اشتباهاتمون ببخش. ببخش که معلمان مغرضمان به ما یاد نداده بودند که بعد از 17تیر 19 تیر است و اصلا 18 تیر از ازل وجود نداشته است. الان هم کلی خوشحالیم که به قدر 56 کیلو بایت اینترنت سالم داریم که رجا نیور و فارسش فیل تر نشده اند و ما می توانیم لحظه به لحظه اخبار صحیح را دنبال کنیم و بهتر آنکه لاشه های روزنامه های زنجیره که اعتماد و کارگزاران نام دارند آنقدر کم تیراژ هستند که دیگر مغز های زیادی شستشو نمی شود و در ضمن با کنترل های لازمه هر مزخرفی در این روزنامه ها نوشته نمی شود. به امید روزی که دیگر هیچ روزنامه زنجیره ای نماند و همه سایت های دنیا به جز فارس, رجا و کیهان فیل تر شوند تا دیگر هیچ جوون ایرانی فریفته نشود.

۶ نظر:

ناشناس گفت...

دوست عزيز سلام!
1- همه ي صفحات وبلاگ شما را براي يافتن مشخصات تان جستجو کردم، مشخصاتي که در وبلاگتان و فرندفيد موجود بود، استخراج کردم. اما بسياري از مشخصاتي که براي شمارشگرِ وبلاگستان ضروري است نيافتم.
2- وب 3 براي تکميل و توسعه ي «شمارشگرهاي وبلاگستان» نياز به مشخصات شما دارد، لطفا به اين صفحه برويد و مشخصات خود را ارسال کنيد. تا جايي که امکان دارد مشخصات اينترنتي (الف) را بصورت کامل ثبت و ارسال کنيد. بويژه جيميل، ياهو و شماره ي سايت هو * در اين مرحله بسيار مهم هستند. اگر سايتمتر * را هم قرار دهيد که بسيار لطف ميکنيد.
3- چنانچه مايل نيسيتيد نمايشگرِ سايت هو يا سايتمتر را در وبلاگتان قرار دهيد ميتوانيد کدهاي مربوط به نمايشِ آيکن را حذف کرده و بقيه ي کدها را در وبلاگتان قرار دهيد يا از آيکنِ کوچکِ آنها استفاده کنيد يا سايز آنرا آنقدر کوچک کنيد که قابل رويت نباشد. اين گونه آمارها را خواهيم داشت، اما نمايشگرِ سايتِ هو در وبلاگتان به نمايش در نخواهد آمد.
4- لطفا web3beta@gmail.com و yourimstatus@gmail.com را در جي تالک خود ادد (اضافه) کنيد. (بسيار مهم)
5- اگر وب 3 (web3beta) را در فرندفيد و تويتر دنبال نميکنيد ترجيحا دنبال کنيد تا دسترسي به اطلاعات شما و همچنين ارتباط با شما راحت تر امکان پذير باشد، همچنين وب 3، خواهرِ وب 3 و شمارشگرهاي وبلاگستان را از طريق خوراک يا هر طريق ديگري که ميدانيد، دست کم تا دو ماه آينده دنبال کنيد.
6- ارسال مشخصات تنها چند دقيقه از وقت شما را ميگيرد. بي صبرانه منتظر دريافت مشخصات شما هستم. تشکر از لطف و همکاري شما

مهدی گفت...

سلام
وبلاگ قشنگي داري تبريک ميگم
خوشحال ميشم بعد از اين که به اسم مدل لباس لينکم کردي خبرم کني تا لينکت کنم
ممنون

مهدی گفت...

سلام
وبلاگ قشنگي داري تبريک ميگم
خوشحال ميشم بعد از اين که به اسم مدل لباس لينکم کردي خبرم کني تا لينکت کنم
ممنون

عماد حیدری گفت...

سلام دوست من
من از http://far30.blogfa.com به http://bababoz.org کوچ کردم. اگر در پیوندهات لینک من را داری عوضش کن.
موفق باشی

برير حسيني سعادت گفت...

سلام اميرجان. كاش در بلاگفا ميماندي. اينجا سخت قالب وبلاگت باز ميشود و به سختي نمايش داده ميشود و از طرفي نظر دادن سخت است!!!

بگذريم.
خدا كند كه يك رسانه اي مثل بي بي سي در آينده ايجاد شود كه در ايران همه چيز واقعيت اش گفته شود..
البته شبكه تازه تاسيس پرس در ماهواره هم انگار بدك نيست

ناشناس گفت...

سلام وبلاگ خوبی دارید
به خاطر این وبلاگ زیبا شما به شهر الکترونیک دعوت شدید از لینک زیر می توانید رایگان عضو شهر الکترونیک شوید
وبلاگ تو میهن بلاگ رو همه می تونن داشته باشن ، ولی تو این شهر الکترونیک رایگان نیست ، فقط کسانی که دعوت نامه دارن ، یک وبلاگ حرفه ای هم یکی از قسمت هایی که شهرک به کاربراش می ده

فقط یک نکته اگر می خواهی سریع تر ثبت نام کنی از ایمیل جی میل استفاده کن با یاهو دیر ثبت نام انجام میشه

http://www.xeeus.com/member/reg.login.php?id=95297071&parent=arash