یکشنبه، خرداد ۲۸، ۱۳۸۵

حیف بود ولی بد نبود

می‌خواستم دیروز در مورد بازی بنویسم ولی چون خیلی داغ کرده بودم گفتم بذار فردا با فکر بیشتر.
بازی ساعت 4.5 زمانی شروع می شد که برای ماهایی که خارج از کشور زندگی می کنیم دیگه دیدن از شبکه سه ممکن نبود و چون ایران تصویر شبکه سه رو که ما با ماهواره می‌گرفتیم خراب کرده بود و باید پول زیادی بابت دیدن بازی ها به راحتی می دادیم.
به همین خاطر بازی رو به راحتی بدون تبلیغ و کامل می دیدم.
نیم ساعت قبل از بازی پای تلویزیون بودم. تصمیم گرفته بودم اگه ایران برد تو این مملکت اجنبی یه چند روزی با لباس تیم ملی راه برم و به خودم افتخار کنم.
بازی داشت شروع می شد. بازیکنا کنار هم منتظر بازی توی صف وایساده بودن. اول صف داورا بودن. بعد از اون یحیی رو با اون تیکه فرش بزرگ می شد دید. بعد از میرزاپور نصرتی بود. خیلی ترسیده بود. من داشتم این ترسو از توی چشاش می دیدم. چنان زل زده بود به لوییز فیگو که نگو. همون لحظه فهمیدم که این بازی کن یه گندی میزنه. و اول بازی هم زد.
در هوای نسبتاً گرم 28°C بازی شروع شد. درست متوجه نشدم که گل‌محمدی وقتی اون فرش رو به این یارو می داد چی بهش می‌گفت.
بازی با گند زدن شروع شد. ولی من هنوز امیدوار بودم.
امیدوار بودم که بازیکنا دارن جا می‌افتن. و جا افتادن.اتفاقاً منافقین عزیز هم تشریف داشتن. ولی تماشاگرا بد نبودم! دروغ می‌گم؟؟بار ها به کعبی و معدنچی و تیموریان و نکونام و میرزاپور و هاشمیان آفرین گفتم.وای که چقدر این کعبی قشنگ بازی می کرد. در مقابله این لوییز فیگو و رونالدو چنان خوب بازی می‌کرد کع منو یاد آشلی کول در بازی انگلیس پرتغال تو نیم‌نهایی یورو 2004 انداخته بود.
بین دونیمه آمار بازی خیلی جالب نبود. همچنان امیدوار بودم تا اینکه این برزیلی برای این پرتغالی ها گل زد.
باورم نمی‌شد. قبول دارم که تا اینلحظه توی جام جهانی گل از اون قشنگ تر ندیدم.
حالا موقع تعویض شدن کریمی بود. اون خیلی بد بازی می‌کرد. ولی نه با زندی باید با یه مهاجم تعویض می‌شد. یه بازیکن با انگیزه مثل برهانی.
این تعویض اشتباه و تعویض اشتباه بعد از اون به نظرم باعث این باخت شدن ولی باعث اصلی اون داور احمق بود. ای تو اون روحت با اون خظا گرفتنت. باور کنید خظا نبود.
کار نمی شد کرد. ایران گل دوم رو هم خورد. حالا این پرتغالی ها بودن که شادی می‌کدن و این ایرانی ها بودن که افسوس می‌خوردن.

آمار بازی + عکس های بازی
به نظر من برانکو مربی خوبی هست ولی اشتباه کرد. البته هنوز من به ایران و تیم ایران افتخار می کنم.
گروه ایران گروه سختی برای خودمون بود. شاید اگه تو گروه کره جای اونا بودیم. یا حداقل بازی اولمون با آنگولا می‌بود بهتر از این می تونستیم نتیجه بگیریم.


۴ نظر:

mohamad گفت...

salam matne jalebi bood.
man kheili doost daram ke ba shoma tabadole link dashte basham.
shoma ro link kardam sar bezan va agar khasti manoo link kon.
movafagh bashi

mojka گفت...

مگه كجا رفتي؟ خارج از كشور

amir گفت...

سلام
کجا رفته ای ؟پس خدمت ات چی شد ؟

خیابان شماره 11 گفت...

Check this out:
http://11ave.blogspot.com/2006/06/blog-post_21.html